Eğitim
Giriş Tarihi : 17-11-2021 23:33   Güncelleme : 17-11-2021 23:33

Sinop Üniversitesi: “Engelleri Ahşap Oyuncak Üreterek Aşıyoruz” Projesi TRT Trabzon Radyosu’nda Tanıtıldı

“Engelleri Ahşap Oyuncak Üreterek Aşıyoruz” Projesi TRT Trabzon Radyosu’nda Tanıtıldı

Sinop Üniversitesi: “Engelleri Ahşap Oyuncak Üreterek Aşıyoruz” Projesi TRT Trabzon Radyosu’nda Tanıtıldı

Ayancık Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğinin koordinatörlüğünde; Ayancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ayancık Sakatlar Derneği ile ortaklaşa uygulanması planlanan ve Ayancık Yüksekokulumuzun iştirakçi olarak yer aldığı “Engelleri Ahşap Oyuncak Üreterek Aşıyoruz” projesi, TRT Trabzon Radyosu’nda tanıtıldı.

Projeyi hazırlayan Ayancık Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Sayın Öğr. Gör. Recep AYKAN ve Müdür Yardımcımız Sayın Öğr. Gör. Şemseddin ULUÇAM’ın katıldığı radyo yayınında, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Engelleri Ahşap Oyuncak Üreterek Aşıyoruz” projesinin amacı ve uygulama süreci hakkında bilgiler verildi.

Projenin amacının toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdamı artırmak ve sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmak olduğunu belirten Ayancık Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Sayın Recep AYKAN, proje kapsamında ahşap oyuncak atölyesinde montaj boyama ve paketleme ile 10 kadına ve 20 engelli bireye yetkinlik kazandırarak iş imkânı sağlanacağını ifade etti.