Eğitim
Giriş Tarihi : 03-12-2021 14:53   Güncelleme : 03-12-2021 14:53

Sinop Üniversitesi: Doç. Dr. Meral KEKEÇOĞLU’ndan Rektörümüze Ziyaret

Doç. Dr. Meral KEKEÇOĞLU’ndan Rektörümüze Ziyaret

Sinop Üniversitesi: Doç. Dr. Meral KEKEÇOĞLU’ndan Rektörümüze Ziyaret

Üniversitemiz Doğal Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Arıcılık ve Arı Ürünleri Çalıştayı’na katılmak üzere Sinop’a gelen Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Meral KEKEÇOĞLU ve Uzman Biyolog Sayın Tuğçe ÇAPRAZLI, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, coğrafi işaret belgesi alınan Sinop Kestane Balına yönelik Üniversitemizce sürdürülen çalışmalar ele alınırken, SİNATE adıyla pazara sunulması hedeflenen Kestane Balının, bölge ekonomisine sağlayacağı katkılar değerlendirildi.

Ziyarette Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sayın Doç. Dr. Meral KEKEÇOĞLU’na hediye takdim etti.

Görüşmeye Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ ile Doğal Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Emire ELMAS da eşlik etti.

Sayın Doç. Dr. Meral KEKEÇOĞLU ve Sayın Uzman Biyolog Tuğçe ÇAPRAZLI daha sonra, Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ ile bir araya gelerek, 3 Aralık 2021 Cuma günü yapılacak olan Arıcılık ve Arı Ürünleri Çalıştayına ilişkin hazırlıkları gözden geçirdiler.

Hazırlık toplantısında, Doğal Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Emire ELMAS ile Müdür Yardımcıları Sayın Doç. Dr. Rıza BAYRAK ve Dr. Öğr. Üyesi Dilek SAĞIR da hazır bulundu.