Eğitim
Giriş Tarihi : 14-08-2021 06:10   Güncelleme : 14-08-2021 06:10

Sinop Üniversitesi: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Sinop’ta

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, sel felaketinin yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulunmak üzere Sinop’a geldi

Sinop Üniversitesi: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Sinop’ta

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, sel felaketinin yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulunmak üzere Sinop’a geldi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ziyaretinde, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat KURUM, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU eşlik etti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Sinop Havalimanı’ndaki karşılamanın ardından incelemelerde bulunmak üzere helikopter ile sel felaketinin yaşandığı bölgelere geçti.

Ayancık ilçesi ve köylerinde yaşanan afeti helikopterden havada inceleyen Sayın Cumhurbaşkanımız, ardından Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde halka seslendi. 

Selde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dileğinde bulunan Sayın Cumhurbaşkanımız, “Sel felaketi sebebiyle vatandaşlarımızın zararlarının telafisi için çalışmalara başladık. Hayatını kaybeden insanlarımızı geri getiremeyiz ama devletimiz onun dışındaki her türlü kaybı telafi edecek güce, imkana, kararlılığa sahiptir, bundan endişeniz olmasın” dedi.

SİNOP AFET BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Sinop, Kastamonu ve Bartın’da selden etkilenen yerlerin “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edildiğini de açıkladı.