Eğitim
Giriş Tarihi : 18-01-2022 23:40   Güncelleme : 18-01-2022 23:40

Sinop Üniversitesi: Bölgemizdeki Arıcılık Faaliyetleri Ele Alındı

Bölgemizdeki Arıcılık Faaliyetleri Ele Alındı

Sinop Üniversitesi: Bölgemizdeki Arıcılık Faaliyetleri Ele Alındı

Üniversitemiz Doğal Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) arasında, bölgemizdeki mevcut arıcılık faaliyetlerinin değerlendirildiği Dış Paydaş toplantısı yapıldı.

Senato Toplantı Odası’nda düzenlenen toplantıya; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, Üniversitemiz Doğal Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sayın Emire ELMAS, Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Sayın Rıza BAYRAK, Dr. Öğr. Üyesi Sayın Dilek SAĞIR, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör Sayın Fatma Rabia AKÇATEMİZ ile KUZKA Yetkilileri Sayın Ahmet ÜNSEL, Sayın Elifcan ALTINIŞIK ve Sayın Ali TİRYAKİ katıldı.

Toplantıda, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ tarafından arıcılık faaliyetleriyle ilgili Üniversitemizde bugüne kadar yürütülen çalışmalar hakkında KUZKA yetkililerine bilgiler verildi.

Bölgemizdeki arıcılık faaliyetlerinde yaşanan mevcut sorunların ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda, iki kurum arasında bu alanda yapılabilecek ortak çalışmalar da konuşuldu.