Eğitim
Giriş Tarihi : 05-10-2021 17:42   Güncelleme : 05-10-2021 17:42

Sinop Üniversitesi: 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Gerçekleştirildi

2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) himayesinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi

Sinop Üniversitesi: 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Gerçekleştirildi

2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) himayesinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni’ne; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat OKTAY, TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut ÖZER, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol ÖZVAR ve üniversite rektörlerinin yanı sıra; Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN ile Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN ve Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ katıldı.

Törende açış konuşması yapan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol ÖZVAR, “Türk yükseköğretim sistemi, bugün küresel iddia taşıyan üniversiteleri ve aynı zamanda üstün nitelikli bilim insanlarını içinde barındıran bir konuma ulaşmıştır” İfadelerini kullandı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ise yeni akademik yılın, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Eğitim ile kalkınma arasındaki güçlü bir ilişkiyi inandık ve kurduk. İnsanlarımızın eğitim seviyesi yükseldikçe, bilgi ve kabiliyetleri arttıkça, ülkemizin siyasi, sosyal ekonomik gelişmesi de aynı oranda hızlanmaktadır. Yaygın ve güçlü eğitim kurumlarına sahip ülkelerde refah da artıyor. Yükseköğretim kurumlarının ülke geneline yayılması bu şekilde ortaya çıkacak refahın da adil ve dengeli dağılması anlamını taşımaktadır. Türkiye’de yükseköğretim kurumlarının ülke genelindeki yaygın gelişimine karşı çıkanların asıl tahammül edemedikleri, eğitimini ancak kendi şehrinde sürdürebilecek evlatlarımızın ülkeye ve millete her alanda çok büyük hizmetler verme potansiyellerinin harekete geçmiş olmasıdır.”