Spor
Giriş Tarihi : 07-04-2022 13:53   Güncelleme : 07-04-2022 13:53

SİNOP’TA MÜNAZARA YARIŞMALARI DÜZENLENDİ

SİNOP’TA MÜNAZARA YARIŞMALARI DÜZENLENDİ

SİNOP’TA MÜNAZARA YARIŞMALARI DÜZENLENDİ

Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi tarafından 29 Mart 2022 tarihinde “Gençlik Merkezleri Lise ve Üniversite Öğrencileri Arası Münazara Ligi Yarışması” düzenlendi.
Sinop Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen yarışmalar Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Şükrü Özgenç’in açılış konuşmasının ardından yapılan kura çekimi ile katılımcılar yarışmalara başladı ve tezlerini savundu.
Düzenlenen yarışmalar lise ve üniversite olmak üzere 2 farklı kategoride gerçekleştirildi. Lise kategorisinde 14 takım ve üniversite kategorisinde 8 takımdan toplamda 44 genç yarışmalara katıldı.
Münazara yarışmaları sonucunda lise kategorisinde Sinop merkezden katılım sağlayan Mert Kerem Tuncay ile Arda Küçükbaş ve Gerze ilçesinden katılım sağlayan Melek Naz Çakır ile Esma Nur Ata dereceye girdi. Üniversite kategorisinde ise Mert Mergen ile Esra Bayrak ve Muhammet Raşit ile Yusuf Özgün Güngör derece aldı. 
Dereceye giren takımlara ödüllerinin takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından yarışmalar sona erdi. Yarışmalarda dereceye giren takımlar 07-09 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Bölge Finallerine katılmaya hak kazandı.