Spor
Giriş Tarihi : 07-04-2022 05:18   Güncelleme : 07-04-2022 05:18

SİNOP’TA GÜREŞ HEYECANI YAŞANDI

SİNOP’TA GÜREŞ HEYECANI YAŞANDI

SİNOP’TA GÜREŞ HEYECANI YAŞANDI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliği ile Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında Sinop’ta gerçekleştirilen Güreş Yıldızlar Grup Müsabakaları sona erdi.
01-03 Nisan 2022 tarihlerinde Sinop Merkez Yeni Spor Salonunda gerçekleştirilen Güreş Yıldızlar Grekoromen ve Serbest stil (Erkek) Grup Müsabakalarında 13 İlden olmak üzere 301 öğrenci sporcu, 50 idareci, antrenör ve 20 hakem ilimizde ağırlandı.
Müsabakalar 01 Nisan Cuma günü Açılış Seremonisi ile başladı. 3 gün boyunca devam eden müsabakalar 03 Nisan Pazar günü oynanan final müsabakaları ile sona erdi. Müsabakaya katılan sporcu ve antrenörler Sinop’a yakışır bir salonda güreş heyecanını yaşadıklarını belirttiler.
Müsabakalar sonucunda dereceye giren sporculara ödülleri; Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürü Sn. M. Kazım AÇIKBAŞ, Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Sn. Ramazan YILMAZ, Güreş İl Temsilcisi Sn. Hüseyin KONUKÇU, Okul Sporları Federasyon İl Temsilcisi Sn. Çiğdem DEMİR, Müsabaka Baş Hakemi Sn. Ruhi SEREN ve diğer hakemler tarafından takdim edildi. Yapılan müsabakalarda Sinoplu sporcu Mert KESKİN Serbest Stil Kategorisi 48 kg.’da ikinci oldu. Grekoromen Stil Kategorisinde ise Sinoplu sporcu Ozan Müslim Anaç100 kg.’da üçüncü oldu.
Müsabakalarda dereceye giren sporcular 27-30 Nisan 2022 tarihlerinde, Kırşehir İlinde yapılacak olan Türkiye Birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

YOZGAT-OĞUZ MERT AKBABA
3.SAMSUN-ORHAN MERT ADLIN
3.ANKARA-MUSTAFA BEDİRHAN YILDIRIM
 
48 KG.
1.SAMSUN-MERTCAN ALICI
2.SAMSUN-MOHAMAD ALJOUMA
3.ANKARA-UMUT İSA YOLTAY
3.ANKARA-EROL LAL
 
52 KG.
1.ANKARA –KERİM AYDOĞAN
2.ÇORUM –ÖMER VARGELOĞLU
3.ANKARA-EMRE ZENGİN
3.SAMSUN –BAHADIR KAZANÇ
 
57 KG.
1. SAMSUN –ÖMER FARUK AYKUL
2. SALİH KAĞAN EMANET
3. SAMSUN –GÖKHAN ÖZTÜRK
3. SAMSUN – MUSTAFA BAL
 
62 KG.
1.SAMSUN-HALİL İBRAHİM YİĞİT
2.SAMSUN –MERT AKÇAY
3.ANKARA –HACI HALİL ISYAPAR
3.ANKARA –HALİL İBRAHİM TÜRKSOY
 
68 KG.
1.SAMSUN –ABDÜLHALİK BAL
2.YOZGAT-HÜSEYİN GÜLEÇ
3.ANKARA-NAMIK PAŞA ÖZTÜRK
3.SAMSUN –İSMAİL EFE SOYCAN
 
75 KG.
1.ANKARA-ÖMER FARUK TÜRKSOY
2.SAMSUN-YUNUS EMRE BESLER
3.ANKARA-ABİDİN TIRAŞ
3.SAMSUN-MAHMUT ALIM TOKATLIOĞLU
 
85 KG.
1.ANKARA-MUHAMMED FATİH KUSÇUOĞLU
2.ANKARA-ÖMER TAHA KAYIR
3.KASTAMONU-SERCAN KÖSE
3.SAMSUN-BERAT ALTIKAT
 
100 KG.
1.ANKARA-KENAN EFE BULGUROĞLU
2.ANKARA-ABDÜLKERİM COMCE
3.SAMSUN-ALİHAN ÇELEBİ
3.SİNOP-OZAN MÜSLİM ANAÇ
 
Serbest Stil Kategorisinde ;
38 KG.
1.SAMSUN –YAKUP KICIK
2.ÇORUM-BERAT VELİ KORPEZ
3.ANKARA-SADIK EFE ATEŞOĞULLARI
3.ANKARA- EREN ÖZDEMİR
 
41 KG.
1.ÇORUM-NECATİ BOZKURT
3. SAMSUN –KASIM TAGMAT
 
 
 
44 KG.
1. ANKARA –EFE KAĞAN SUCU
2. SAMSUN –EMİN UZUN
3. AMASYA-HAMZA KAMBUR
3. ÇORUM-EREN YALÇIN
 
48 KG.
1. AMASYA – EFE AKBIYIK
2. SİNOP –MERT KESKİN
3. ANKARA-MUSTAFA KADİR YILDIRIM
3.SAMSUN –YUNUS ENES EN 
 
57 KG.
1. ÇORUM-MUHAMMED ENES ÜNAL
2.BARTIN-BERKAY CAN ÇOLAK
3. ANKARA-ALİ ABDİ TIRABADI
3.AMASYA-MEHMET BARIŞ GÜZELOĞLU 
 
62 KG.
1.ÇORUM-ÖMER FARUK ÖZDEMİR
2.SAMSUN-EGEHAN LUTFU PEHLİVAN
3.SAMSUN-EREN KAPUSUZ
3.ANKARA-KERİM IYIIS
 
68 KG.
1.SAMSUN-MÜCTEBA BERA KOÇ
2.SAMSUN –SELAHATTİN EFE DEMİRCAN
3.ANKARA-ALİ EFE AÇIKSÖZ
3.ANKARA-ABDÜLRAHMAN MUHAMMED BAYSAL
 
75 KG.
1.ANKARA – YUSUF KESKİNKAYA
2.AMASYA – RAHMİ EREN ÇITAK
3.ANKARA – ABDÜLSAMET ATAK
3.SAMSUN – CELİL SEVEN
 
85 KG.
1.ANKARA-ZEKERİYA DOĞAN
2.SAMSUN-ADEM KUMBASAR
3.BARTIN-BARIŞ ARSLAN
3.SAMSUN-OSMAN YİĞİT GÜL
 
100 KG.
1.BARTIN –HÜSEYİN KAAN KANDEMİR
2.ÇORUM-NEDİM YASİR METİN
3.ANKARA-UMUT MERSİN
3.AMASYA-YİĞİT KEMALETTİN CANÇOBAN.