Spor
Giriş Tarihi : 07-04-2022 13:52   Güncelleme : 07-04-2022 13:52

SİNOP’TA GENÇLER ARASI SES YARIŞMASI DÜZENLENDİ

SİNOP’TA GENÇLER ARASI SES YARIŞMASI DÜZENLENDİ

SİNOP’TA GENÇLER ARASI SES YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Sinop Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “Gençler Arası Ses ve Müzik” yarışmaları büyük ilgi gördü.
30 Mart 2022 tarihinde Sinop Gençlik Merkezinde düzenlenen yarışmalar Türk müziği, popüler müzik, caz müzik ve elektronik müzik olmak üzere toplamda 4 kategoride gerçekleştirildi.
Yarışmalar Saygı Duruşu, İstiklal Marşının okunması ve açılış konuşmasının ardından başladı. Yarışmalara Türk müziği kategorisinden 12, popüler müzik kategorisinden 10, caz müzik kategorisinden 2 ve elektronik müzik kategorisinden 1 kişi katılım sağladı.
Yoğun katılımla gerçekleştirilen müziklere zaman zaman seyirciler de eşlik etti. Jüri oylamasının ardından Türk müziği kategorisinde Sevde Üçüncüoğlu, popüler müzik kategorisinde Burak Vural, caz müzik kategorisinde Grup Elliyedi ekibinden  Samet Kadir Korkmaz, Akman Sefa Koç, Batuhan Sağlam, Gökmen Tuncer ile Mert Can Ağüren ve elektronik müzik kategorisinde Burkay Bahadır birinci oldu.
Yarışmalarda dereceye girenlere ve katılımcılara ödülleri takdim edildikten sonra hatıra fotoğrafı çekilerek yarışmalar sona erdi.
“Gençler Arası Ses ve Müzik” yarışmalarında dereceye giren gençler 7 Haziran 2022 tarihinde Samsun ilinde düzenlenecek olan Bölge finallerine katılmaya hak kazandı.