Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 03:02   Güncelleme : 01-06-2021 03:02

SİNOP KESTANE BALI SİNATE TESCİLLENDİ.

​            İl Müdür Vekili Bekir Yücel TANRIKULU yaptığı açıklamada; Sinop Üniversitesi Doğal Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezi, İl Müdürlüğümüz ile Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalar neticesinde; kendine özgü değerlere sahip olduğu belirlenen kestane balı tescillendi

SİNOP KESTANE BALI SİNATE TESCİLLENDİ.

           İl Müdür Vekili Bekir Yücel TANRIKULU yaptığı açıklamada; Sinop Üniversitesi Doğal Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezi, İl Müdürlüğümüz ile Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalar neticesinde; kendine özgü değerlere sahip olduğu belirlenen kestane balı tescillendi.

          Coğrafi işaret alarak tescillenen ve SİNATE marka ve logosuyla Türk Patent Enstitüsü tarafından belgelendirilen Sinop Kestane Balı üretiminin yaygınlaştırılması ve Birlik Üyeleri tarafından markaya ve kaliteye sahip çıkılarak kriterleri’ne uygun kestane balı üretilmesi konusunda Müdürlüğümüz toplantı salonunda Birlik Yönetim Kurulu ve üyeleri ile toplantı gerçekleştirildi.

            İl Müdür V. Bekir Yücel TANRIKULU Sinop Kestane Balı’nın (SİNATE) İlimiz ve Ülkemiz adına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.