Ekonomi
Giriş Tarihi : 04-08-2021 19:24   Güncelleme : 04-08-2021 19:24

SALEPLE KAZANIYORUM PROJEMİZ ONAYLANDI

​     2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında hazırlanarak Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’na ( KUZKA) sunmuş olduğumuz “Saleple Kazanıyorum” projemiz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanmıştır

SALEPLE KAZANIYORUM PROJEMİZ ONAYLANDI

 

  2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında hazırlanarak Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’na ( KUZKA) sunmuş olduğumuz “Saleple Kazanıyorum” projemiz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanmıştır. Toplam bütçesi 1.098.500,00 TL olan projemiz KUZKA ile imzalanacak sözleşme sonrasında resmi olarak yürürlüğe girecektir. Proje 18 ay içerisinde tamamlanacaktır.

  İl Müdürü Bekir Yücel TANRIKULU ” Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yatırımı desteklenecek olan Saleple Kazanıyorum Projesi, İlimizde başlatılan salep üretimi atılımında önemli bir kilometre taşı olacaktır. Bu proje ile salep üretim alanlarının yaygınlaştırılması, coğrafi işaret alınarak salep pazarında yeni bir marka yaratılması, işleme-paketleme tesisi ve kooperatifleşme ile birlikte üretimden pazara kadar oluşturulacak bir sistem kurulması, özellikle kadınlar ve gençler için istihdam yaratılması ve atıl tarım arazileri ile kuru tarım alanlarında katma değeri yüksek ürün üretilmesi ana hedefimizdir. İlimizin ülke genelinde salep merkezi olarak söz sahibi olmasını sağlayacak bu projenin ilimiz tarımına hayırlı olması dilerim.” dedi.

  İl Müdürü TANRIKULU “Projenin hazırlanarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanıncaya kadar geçen süreci yürüten ve 18 aylık proje yürütme sürecinde görev alacak proje ekibimize ilimiz tarım sektörüne katkılardan dolayı kurumumuz adına teşekkürlerimi iletirim.” dedi.