Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-04-2022 00:03   Güncelleme : 07-04-2022 00:03

RAMAZAN ÖNCESİ GIDA İŞLETMELERİ DENETLENDİ

RAMAZAN ÖNCESİ GIDA İŞLETMELERİ DENETLENDİ

RAMAZAN ÖNCESİ GIDA İŞLETMELERİ DENETLENDİ

              Ramazan ayının gelmesinden dolayı gıda üretim ve satış zincirinin tüm aşamalarında, tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla, İl Müdürümüz Fatih ÖNLEM, Gıda ve Yem Şube Müdürümüz Selçuk YİĞİT ve Gıda kontrol görevlilerimizin katıldığı gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde denetimler gerçekleştirildi .

           İl Müdürümüz Fatih ÖNLEM; Başta tabildot yemek üretim işletmeleri, fırın, pastane ve unlu mamul üretimi yapan işyerleri olmak üzere tüm gıda işletmelerinde denetimler artırılmıştır. Ramazan ayının gelmesinden dolayı gıda satışı ve toplu tüketim faaliyetlerinde yoğun bir artış olmaktadır. İlimiz Merkez ve İlçelerimizde yaşayan halkımızın sağlığını korumak, toplum sağlığını devam ettirmek için bu artan talepte, tüketimde yaşanacak olumsuzlukların önüne geçebilmek için rutin yapılan gıda denetimlerimize devam ediyoruz.

             Sinoplularin sağlığı ve menfaatleri her şeyden önce geliyor. Halk sağlığını korumak için görev başındayız. Vatandaşlarımızın içi çok rahat olsun, tüm yıl boyunca, özellikle de ramazan ayı boyunca denetimlerimiz mesai mefhumu gözetilmeksizin devam edecektir. huzur içerisinde hayırlı ramazanlar diliyorum ” dedi.