Spor
Giriş Tarihi : 07-04-2022 18:24   Güncelleme : 07-04-2022 18:24

OKULLAR ARASI ORYANTİRİNG MÜSABAKALARI BOYABAT’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

OKULLAR ARASI ORYANTİRİNG MÜSABAKALARI BOYABAT’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

OKULLAR ARASI ORYANTİRİNG MÜSABAKALARI BOYABAT’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2021-2022 eğitim-öğretim yılı etkinlikleri kapsamında organize edilen Okullar Arası Oryantiring Gençler müsabakaları Boyabat ilçesinde gerçekleştirildi. Kız ve erkek sporcuların katılımıyla 16 Mart 2022 tarihinde düzenlenen Oryantiring Gençler İl Birinciliği müsabakalarına 20 sporcu katılım sağladı.  
Müsabakalarda Genç Erkekler kategorisinde takım sıralamasında Boyabat Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi birinci, Boyabat Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ise ikinci oldu. Genç Erkekler kategorisi bireysel yarışmalarda Satılmış Kara birinci, Hasan Emre Kabal ikinci ve Yakup Demir üçüncü oldu. 
Genç Kızlar kategorisi takım sıralamasında Boyabat Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi birinci olurken Boyabat Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi ikinci oldu. Genç Kızlar kategorisi bireysel yarışmalarda ise Beyzanur Dallı birinci, Gül Özcan ikinci ve Mihriban Çelenkoğlu üçüncü oldu. 
En kısa sürede yarışı tamamlayarak dereceye giren sporculara müsabakaların tamamlanmasının ardından ödülleri Beden Eğitimi Öğretmenleri ve antrenörler tarafından takdim edildi.