Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-12-2021 22:11   Güncelleme : 03-12-2021 22:11

KDAKP 2022 YILI YÇPB ÇALIŞTAYI YAPILDI

KDAKP 2022 YILI YÇPB ÇALIŞTAYI YAPILDI

KDAKP 2022 YILI YÇPB ÇALIŞTAYI YAPILDI

Bakanlığımız Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan ve bir kısım finansmanı Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu  (IFAD)  tarafından karşılanan, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP)’nin  2022 yılı, Yıllık Çalışma Plan ve Bütçe Çalıştayı24-26 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya İlinde gerçekleştirildi.

           Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Etüt ve Projeler Daire Başkanı Dr. A. Şule Özevren, UNDP Portföy Yöneticisi Mustafa Ali Yurdupak, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamındaki Adana, Mersin, Osmaniye, Bartın, Sinop ve Kastamonu illerinin İl Tarım ve Orman Müdür ve Müdür Yardımcıları,  Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı Proje Personeli, Proje teknik uzmanları, il proje yönetim birimlerinde görevli personel, çiftçi destek ekipleri, UNDP satın alma birimi ve proje personelinin katılımlarıyla iki gün süren ÇalıştaydaKDAKP’nin 2022 yılı Yıllık Plan ve Bütçeleri başarıyla oluşturulmuştur.

Toplantı sonucunda 2021 yılında tamamlanamayan proje faaliyetleri ile birlikte hibe paketleri 2022 yılı bütçesine aktarılmıştır. 2022 yılı başında hızlı bir şekilde ihalelerin ve alımların tamamlanması planlanmıştır. İl bütçeleri oluşturulduktan sonra Doğu Akdeniz ve Batı Karadeniz bölgeleri için konsolide bütçeler hazırlanmıştır. Bütçe dışında satın alma, yeni fikirlerin geliştirilmesi vb. konularda Merkez Proje Yönetim Birimi ve il müdürlükleri proje ekipleriyle yüz yüze görüşmeler yapılarak bilgi paylaşımında bulunulmuştur.

Çalıştayın sonunda, Projenin 2022 yılı bütçeleri Merkez Proje Yönetim Birimleri ve İl Proje Yönetim Birimleri tarafından görüşülerek karara bağlanmıştır.