Ekonomi
Giriş Tarihi : 11-06-2021 14:24   Güncelleme : 11-06-2021 14:24

BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİNİN DESTEKLENMESİ PROJE YATIRIMLARI

   Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi 25

BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİNİN DESTEKLENMESİ PROJE YATIRIMLARI

   Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi 25.02.2021 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

  Desteklemeler kapsamında, Bakanlığımız tarafından projesi uygun görülerek hibe almaya hak kazanan Saraydüzü ve Boyabat İlçemizde 10 yatırımcımız tarafından 188 da alanda 171.201,00 TL proje bedeli ile Yağmurlama Sulama Sistemlerinin kurulması proje çalışmaları başlayacaktır. Kurulacak olan sulama sistemlerinde üreticilerimize 85.600,00 TL hibe desteği sağlanacaktır.

  Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi hakkında konuşan İl Müdürümüz Sayın Bekir Yücel TANRIKULU; Tarımsal kuraklığa karşı en etkili yolun su kaynaklarının iyi korunması ve işletmeciliğinin olduğunu belirtmişlerdir. Boyabat ve Saraydüzü İlçelerimizde gerçekleştirilecek sulama projeleri ile, kuraklıkla mücadele kapsamında üreticinin bilinçlendirilmesi, modern sulama sistemlerinin yaygınlaştırılması, tarımda gerek iklim değişikliklerinin etkisinin daha az hissedilmesi gerekse mevcut su kaynaklarının üretim deseni ve ihtiyaca göre kullanımının istenilen seviyede ve etkin kullanılmasının sağlanacağını belirtmişlerdir.

   Uygulanacak olan sulama projelerinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Sayın İl Müdürümüz Bekir Yücel TANRIKULU üreticilerimize teşekkür ederek başarı temennisinde bulunmuşlardır.