Ekonomi
Giriş Tarihi : 26-10-2021 14:28   Güncelleme : 26-10-2021 14:28

%75 Hibe Destekli Tohumlar Çiftçilere Dağıtıldı.

%75 Hibe Destekli Tohumlar Çiftçilere Dağıtıldı.

%75 Hibe Destekli Tohumlar Çiftçilere Dağıtıldı.

           Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğümüzce “Tarımsal Üretimin Artırılması” projesi kapsamında Boyabat ,Durağan ve Saraydüzü İlçelerimizde üreticilerimize yüzde 75 hibe desteğiyle tohum dağıtıldı.

              Düzenlenen programlara Boyabat Kaymakamı Sn. Enver YILMAZ, Belediye Başkanı Sn. Şefik ÇAKICI, İl Müdürümüz Sn. Bekir Yücel TANRIKULU, Boyabat İlçe Başkanı Sn. Mustafa YAYLAOĞLU, İl Genel Meclis üyeleri Rıdvan METE, İsa BAĞCI,Yılmaz ŞAHİN ve Mahmut YURTSEVEN.Boyabat İlçe Tarım Müdürü Murat USTA, Durağan İlçe Müdürümüz Nazmiye ÖZ, Muhtarlarımız ve Üreticilerimiz katıldı.

          Düzenlenen törende konuşan İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu; yeni tip koronavirüs salgınında sağlık ve gıda sektörünün öneminin bir kez daha ortaya çıktığını, hem Tarımsal üretimi artırmak hem de bu zor süreçte üreticilerin yükünü hafifletebilmek adına tohumluk dağıtımı yapıldığını, Sağlıklı gıdaya erişebilmek adına tarımsal üretimi artırmak zorunda olduğumuzu belirtti. “Bugün toplamda yaklaşık 49 ton arpa ve macar fiği tohumu Sinop’ ta dağıtmış olacağız.Hem hayvancılığımız için kaba yem ihtiyacını karşılamış olacağız hem de münavebe sistemi ile çeltikten sonra toprağımızı boş bırakmayarak çiftçimize ikinci ürün üretimi ile yeni bir kazanç sağlayacağız. Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğümüze Valimize Vekilimize Belediye Başkanlarımıza İl Başkanımıza İl Genel Meclis Başkanı ve Üyelerimize ilçe Başkanlarımıza verdikleri katkı ve destekler için teşekkür ediyorum” dedi.

          Ayrıca;  Boyabat Belediye Başkanı Şefik ÇAKICI, ektiginiz herşey çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için ve topraklarımızın daha bereketli olması için ekiyorsunuz. Köylerde bacalarını tüttüren amcalarımızı ve teyzelerimizi yürekten kutluyorum. Desteklerinden dolayı Tarım Bakanlığımıza, Milletvekilimize ve il genel mecli üyelerimize teşekkür ediyorum. Boyabat Kaymakamı Enver YILMAZ; Pandemi döneminde tarımın ne kadar kilit bir sektör olduğunu hep birlikte gördük.

             Üretmeyen yeni birşeyler katmayan kendini geliştiremeyen kişilerin eridiklerini gördük. Dolayısıyla bizlerin artık tarım sektörünün sanayi sektörü kadar önemli ve kilit bir sektör olduğunu görüp ona göre iş ve işlemlerimizi gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bugün burada yapılan program ile dağıtılacak olan tohumlar icin Milletvekilimiz,Valimiz ve Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Allah bereketini artırsın dedi.Konuşmanın ardından Boyabat,Durağan ve Saraydüzü İlçelerimizde macar fiği ve arpa tohumu dağıtımı yapıldı.